fbpx

Навіщо встановлювати відеоспостереження

Рівень злочинності в нашій країні вимушує підприємців та населення не лише покладатися на роботу національної поліції, але й використовувати більш ефективні засоби збереження майна та контролю за певними об’єктами. Одним з найбільш ефективних засобів є, безперечно, системи відеоспостереження. Насправді є багато причин, чому люди обирають такі системи.

Які основні переваги систем відеоспостереження

Звичайно, що основною перевагою таких систем є можливість, в реальному часі, контролювати певний об’єкт. Причому, в цьому випадку, не обов’язкова присутність охоронця на такому об’єкті. Система відеокамер, що розміщені в усіх найбільш важливих місцях того чи іншого об’єкту, дає можливість встановити контроль багатьох точок на об’єкті, використовуючи всього лише одну людину. У випадку необхідності, така людина помітить відхилення від норми в одній з точок, та зможе прийняти міри для нейтралізації злочинців або для усунення певної небажаної ситуації.

Іншою перевагою вищезазначених систем є можливість не лише постійно контролювати певну кількість зон спостереження, але й записувати отриману інформацію у відео файл. Тобто, у випадку правопорушення чи виникненні певної ситуації, завжди є можливість відтворити всі нюанси події, виявити причини ситуації та винних в цьому осіб. Крім того, такий відеозапис, у випадку необхідності, може бути використаний як беззаперечний доказ у суді. Не кажучи вже проте, що така інформація стане у нагоді для правоохоронних органів, при розслідуванні обставин конкретного правопорушення.

Як видно з вищесказаного, відеоспостереження є дуже ефективним способом захисту об’єкту від несанкціонованого проникнення та захисту майна від викрадення. Але, насправді, система відеоспостереження має набагато ширший діапазон використання. Саме тому, вона може бути використана в дуже багатьох випадках і з найрізноманітнішими цілями.

Де використовують системи відеоспостереження

Сьогодні відеоспостереження є дуже популярним в найрізноманітніших ситуаціях. Адже, можливість постійного контролю та документування усіх подій, на протязі певного часу, дозволяє не лише помічати та аналізувати певні процеси, але і виясняти їхні причини. Це, в свою чергу, дозволяє оптимізувати такі процеси для збільшення їхньої ефективності та безпеки. Найбільш часто відеоспостереження використовується для контролю на таких об’єктах:

  • Промислові підприємства та склади. Крім охоронних функцій, відеоспостереження дає можливість відслідковувати ефективність конкретних процесів. На основі отриманої інформації можна покращити ті чи інші ділянки роботи на підприємстві.

  • Банки та супермаркети. В цьому випадку, на перший план виходять охоронні можливості систем відеоспостереження. Адже вслідкувати за діями одночасно багатьох відвідувачів охоронцям дуже важко. В той же час, система не лише відслідкує нестандартну поведінку людини, але й задокументує її.

  • Будівельні майданчики. В процесі будівництва є так звані приховані роботи, результати яких, після їх завершення, побачити неможливо. А от відеозапис може відповісти на питання, наскільки якісно та згідно з проектною документацією виконувалися роботи такого характеру.

  • Автостоянки. Адміністрація автостоянки відповідає за збереження автомобілів, що знаходяться на її території. А оскільки автомобілів багато, то відео зйомка є надійним способом контролювати все, що відбувається біля кожного автомобіля.

  • Школи та дитячі садочки. Перевага такої технології в тому, що вона дозволяє контролювати всі події, що відбуваються з дітьми в навчальному заклади. А в деяких випадках, батьки можуть дистанційно спостерігати за своєю дитиною та загальною обстановкою в цьому закладі.

Крім вище веденого, системи відеоспостереження використовуються для контролю ситуації на дорогах та, навіть, для попередження лісових пожеж.

Для чого встановлювати відеоспостереження в квартирі чи в будинку

Приватні домогосподарства вже давно використовують такі системи з великою користю для себе. При цьому, є декілька найбільш розповсюджених причин такої ситуації:

  • Охоронна функція системи відеоспостереження. Це найбільш затребувана опція. Зростання злочинності, а особливо квартирних крадіжок, робить встановлення таких систем вельми популярним кроком в усіх містах нашої країни.

  • Спостереження за дітьми та домашніми тваринами. Звичайно, батьки переживають за своїх дітей. Можливість в режимі реального часу побачити, чим займається дитина, дуже затребувана опція. Те ж саме стосується і власників домашніх тварин.

  • Спостереження за роботою домашнього персоналу. Відеоспостереження дозволяє контролювати роботу няні, репетитора чи прибиральниці, в умовах відсутності господарів житла вдома. Особливо це важливо, якщо вдома лишається малолітня дитина.

Таким чином, системи відеоспостереження можуть бути використані, як на об’єктах громадського призначення, так і на промислових підприємствах та в домашніх господарствах. В будь – якому випадку, це дуже надійний та недорогий спосіб контролювати перебіг подій на об’єкті, забезпечити збереженість майна та безпеку дітей чи домашніх тварин.