Виникнення пожежі спричиняє необережне поводження із сірниками, запальничками та електроприладами. Вогонь пізно помічають і починають тушити, але самостійно бороти полум’ям вже складно. Навіть в такому випадку, потрібно знати перші дії при виникненні пожежі, щоб уникнути прикрих випадків та значних матеріальних збитків.
Навіть якщо господарі вдома, то пожежа може розпочатися в іншій кімнаті, або вночі, коли всі сплять. До того ж, далеко не у всіх вдома є засоби для приборкання вогню. Для полум’я достатньо приблизно 20-25 хвилин, аби згоріла ціла кімната, тому важливі перші дії гасіння пожежі. Ось перелік порад та дій, щоб уникнути наслідків пожежі.
Дії під час пожежі:
- У разі виникнення пожежі прямуйте до аварійного виходу з приміщення.
- Якщо кімната або коридор заповнені димом, накрийте голову мокрою ковдрою.
- Виходячи з приміщення зачиніть за собою двері, щоб пожежа не розповсюдилася на вашу оселю.
- Щоб уникнути вдихання чадного газу, дихайте через тканину та рухайтеся вздовж стін.
- Щоб не виникало тисняви, прямуйте один за одним, тримаючись рукою за одяг. Коли приміщення заповнене димом, це не дозволить загубитися у щільному димі.
- Під час пожежі не використовуйте ліфт. Він може зупинитися між поверхами, що перебувають у вогні.
- Вийдіть з приміщення якомога швидше.
Як не допустити пожежі у приміщенні?
1. Не залишайте відкрите полум’я без нагляду.
Це досить банальна порада, але багато хто нехтує цим простим правилом. Якщо у вас вдома є камін, обов’язково встановіть металеву решітку, яка не дозволить випасти деревині чи іскрам. Не залишайте свічки горіти, якщо виходите з приміщення. І будьте особливо уважними, якщо свічки є частиною декоративної прикраси — сухі гілочки та пластиковий декор горить дуже добре.
2. Не куріть у приміщенні.
Особливо це стосується куріння у ліжку. Дуже багато пожеж у квартирах та будинках стається саме через те, що люди в нетверезому стані лежачи закурили та заснули. З недопалками будьте теж уважними. Не лишайте їх біля відкритого вікна, де вітер може “здути” їх на штори чи інші предмети. Не варто викидати недопалено сигарету з вікна — вона може залетіти до сусідів. Це теж є досить поширеною причиною пожежі.
3. Не залишайте електроприлади у розетках.
Якщо ви надовго покидаєте свій дім (відпуска, відрядження), обов’язково вимикайте всі прилади з мережі. В ідеалі, це потрібно робити кожного разу, коли ви лишаєте домівку. Це дає одразу декілька переваг: профілактика пожеж, зменшення рахунків за електроенергію, справні електроприлади у разі короткого замикання.
4. Легкозаймисті речі зберігайте у віддалених від вогню місцях.
Це не просто порада: не сушити білизну над конфорками. Так робити не можна і про це знають всі. Поставтеся до свого побуту більш критично. Уявіть собі, що пожежа тільки починається. Чи не зберігаєте ви над плитою побутову хімію та ганчірки? А можливо на кухні у вас є ваза з сухими квітами, яка небезпечно близько стоїть до джерела вогню. Подумайте, що буде якщо на ваш балкон залетить недопалок? Чи багато там швидко займистих речей?

5. Не залишайте без нагляду гарячі прилади.
Наприклад, праску одразу після використання потрібно від’єднати від мережі. Навіть якщо ви ще не закінчили прасування і вам просто потрібно відповісти на дзвінок. Навіть якщо ви точно-точно про це не забудете!
Відпрацьовуйте цю звичку в себе і навчайте такого своїх дітей.
6. Придбайте вогнегасник.
Мало в кого він є в оселі, і це насправді дивно. Ми всі закриваємо двері на ключ, коли йдемо з дому, хоча ймовірність, що хтось випадково спробує відкрити наші двері не така вже й велика. Пожежі трапляються регулярно. Вогнегасник — це можливість оперативно і самостійно не дати локальному займанню перерости в трагедію.
7. Встановіть датчики задимлення
Хороший спосіб передбачати пожежі, а не усувати її наслідки. Такі датчики будуть сповіщати вас, якщо в будинку вони вловлять дим, або стане занадто “спекотно”. Наприклад, хорошим вибором стануть датчики диму від AJAX з вбудованою сиреною. Для приєднання таких пристроїв не потрібні будівельні роботи, адже вони бездротові.
Колекс — компанія, яка забезпечує пожежну безпеку. Ми маємо необхідні ліцензії та готові запропонувати рішення пожежної безпеки для квартир, особняків, офіс, магазинів та підприємств.