fbpx

Встановлення охоронної сигналізації

Охоронна сигналізація потрібна для захисту людей та цінностей від злочинних дій, захисту приміщень від несанкціонованого доступу. Однак, для того, щоб сигналізація повністю виправдала всі витрати на неї, необхідно грамотно провести її встановлення. А крім того, важливо ефективно підготуватися до такого встановлення та забезпечити контроль ефективності вже інстальованої системи. Отже процес встановлення та експлуатації охоронної сигналізації можна розподілити на три етапи.

встановлення охоронної сигналізації

Етап 1. Проектування

Якісна система охоронної сигналізації починається з процедури її проектування. Адже, багато чого залежить від потреб конкретного клієнта та параметрів конкретного об’єкта. Спочатку необхідно отримати від клієнта вихідні дані про об’єкт, який буде обладнаний системою сигналізації. Потрібні дані про площу, архітектурно-будівельні креслення та функціональне призначення цього об’єкту. Далі, представник охоронної компанії має відвідати об’єкт особисто, та провести огляд та необхідні заміри. Вже після того, готується технічне завдання і, після його підписання замовником, створюється проект майбутньої конфігурації системи охоронної сигналізації.

Вартість цього етапу робіт може коливатися в значних межах. Вона залежить від багатьох факторів. Таких, як величина та складність об’єкту. Крім того, береться до уваги небезпечність складових об’єкту та праце місткість оглядових робіт та замірів параметрів об’єкту. Варто зауважити, що багато клієнтів не надають належної уваги етапові проектування, вважаючи витрати на нього невиправданими. Однак, саме під час цієї процедури визначаються основні параметри майбутньої системи та ступінь безпеки майна на об’єкті.

Етап 2. Встановлення

На цьому етапі, який ще називається етапом інсталяції, відбувається встановлення всіх систем, що були спроектовані та затверджені замовником, на попередньому етапі. При цьому встановлення охоронної сигналізації складається з окремих процедур:

Перша: поставка матеріалів та приладів. В цей момент дуже важливо організувати якісний контроль відповідності всіх комплектуючих проектній документації та якості кожного елементу. Адже, від цього залежить надійність майбутньої системи охорони.

Друга: прокладання комунікацій та встановлення приладів. Тут важлива кваліфікація інженерів, які виконують прокладання системи. В будь-якому випадку, все має робитися у повній відповідності до затвердженого замовником проекту.

Третя: пуск – налагоджувальні роботи. На цьому етапі проходить тестування інстальованих систем, перевірка їхньої функціональної придатності до виконання завдань, передбачених проектною документацією.

Четверта: навчання персоналу замовника. Після того, як замовник прийняв роботи по інсталяції охоронної сигналізації, необхідно ознайомити персонал замовника з принципами роботи сигналізації та набором дій, що вимагаються від тих чи інших працівників, в різних випадках.

Пята: встановлення об’єкту під охорону. Після переконання в функціональності системи та можливості персоналу замовника працювати з нею, охоронна компанія ставить об’єкт під сигналізацію. З цього моменту, закінчується етап встановлення охоронної сигналізації.

Вартість встановлення такої системи залежить, в першу чергу, від складності об’єкту та від складності використовуваних приладів. Крім того, на вартість може вплинути віддаленість об’єкту, складні умови для монтажних робіт та терміновість самих робіт.

Етап 3. Обслуговування комплекту

В процесі експлуатації охоронної сигналізації, вона повинна періодично перевірятися кваліфікованими спеціалістами. Відповідно, необхідно забезпечити якісне технічне обслуговування цієї системи. В це поняття входять наступні роботи:

Планові регламентні роботи. Вони, як правило, проводяться щомісяця та забезпечують безперебійність та надійність роботи самої системи охоронної сигналізації.

Усунення несправностей в робі системи за викликом. Звичайно, такі роботи виконуються лише в разі необхідності. Хороша система досить рідно виходить з ладу та потребує ремонту.

Технічна допомога замовнику в питання експлуатації системи. Сюди входять таки послуги, як навчання персоналу, складання інструкцій на всі випадки та різноманітні інструктажі.

Крім вищенаведених послуг, компанія, що обслуговує систему сигналізації може вести необхідну технічно – експлуатаційну документацію та надавати консалтингові послуги з питань вдосконалення системи безпеки конкретного об’єкту, що знаходиться під охороною. В будь – якому випадку, компанія, що обслуговує систему охорони, повинна забезпечити збереження цілісності майна замовника та унеможливити несанкціоновані проникнення на об’єкт сторонніх осіб.