fbpx

Система розпізнавання облич у Китаї: від туалетів до банкоматів

Рівень і поширеність сучасних технологій в Китаї залежать від міста і провінції. Але є одна технологія, яка поступово приходить навіть у найменші міста — система розпізнавання облич.

Поки в США ця технологія перебуває під пильним наглядом, керівництво Китаю і приватні компанії стрімко адаптують її під свої потреби. Хочемо розказати про 5 способів використання цієї технології в КНР, крім пошуку злочинців.

 

Посадка в поїзд

Сьогодні на багатьох станціях в Китаї пасажири можуть самостійно пройти реєстрацію на поїзд за допомогою системи розпізнавання облич. Спеціальний пристрій сканує обличчя людини та порівнює його з фотографією на паспорті. Тепер не потрібно проходити контрольно-пропускні пункти з живими людьми. Також подібна система діє в метрополітенах деяких китайських міст. Це дозволяє громадянам з високим рівнем соціального рейтингу швидко пройти на станцію без процедури огляду.

 

Відеоігри

Ідея сканування обличчя перед запуском гри виглядає трохи радикально. Але в компанії Tencent мають іншу думку. Вони обмежують дітей у часі гри в мобільні ігри та блокбастери. Це пов’язано з тим, що китайський уряд через державні ЗМІ часто «висловлювати стурбованість» на ігроманію серед дітей. Відповідь Tencent не змусив себе довго чекати: вони ввели сканування осіб дітей перед запуском гри, щоб обмежити їхній ігровий час. Очевидно, що діти будуть намагатися шахраювати. Деякі сканують обличчя сплячих батьків. А інші взагалі намагаються переконати службу підтримки, що виглядає вони старше, при цьому пародіюючи старечий голос або умовляючи старших знайомих поговорити з операторами гарячої лінії.

Посміхнися, щоб заплатити

Більше ніякої готівки та QR-кодів. Сервіс Alipay компанії Alibaba дозволяє користувачам сканувати обличчя для оплати покупок в деяких магазинах і рахунки в ресторанах. Також така система була помічена в місті Сіньчжене провінції Хенань, де знаходиться найбільша фабрика по виробництву iPhone.

Вперше сервіс Alipay застосував свою систему «Smile to Pay» в ресторанах KFC у 2017 році. Скористатися системою можуть зареєстровані в Alipay користувачі. Щоб оплатити обрану їжу необхідно подивитися в камеру на касі самообслуговування і ввести свій номер телефону. У минулому році компанія випустила на ринок маленький сканер облич під назвою «Стрекоза», який можуть використовувати звичайні продавці.

 

Зняття готівки

Тепер китайці можуть спокійно залишати вдома не тільки готівку і смартфони, але і банківські картки. Сільськогосподарський банк Китаю, один з чотирьох найбільших китайських банків, дозволив користувачам знімати готівку в банкоматах за допомогою системи розпізнавання осіб. Для підтвердження операції необхідний або номер телефону, або номер паспорта. Інші банки також ввели подібну технологію. Система однаково працює і на внесення готівки.

 

Отримати туалетний папір

Двічі подумай, перш ніж зайти в громадський туалет у Китаї. Ну, або носіть з собою туалетний папір. Для зменшення кількості паперових відходів в місті Чжанчжоу вирішили обмежити кількість безкоштовного паперу, що видається в туалетах. Тепер можна взяти тільки близько 90 см за умови, що ви дозволите автомату з папером просканувати ваше обличчя. Вам мало? Тоді почекайте ще дві хвилини, щоб знову повторити процедуру.