Що таке розумний дім?

Розумний будинок — це автономна система побутових електроприладів будівлі, здатних забезпечити безпеку та життєдіяльність оселі без участі людини. Всі прилади у будинку об’єднані в єдину мережу та працюють автоматизовано. Функції smart-house можна програмувати за допомогою пульту управління. Центральний комп’ютер має вихід до мережі Інтернет, тому може віддалено виконувати команди господаря житла.

Автоматизована оселя — найближче майбутнє кожного з нас. Дороговартісна технологія, яка потребує проектування та підключення компонентів на етапі будівництва. Монтаж розумного будинку у Львові дозволить економити опалення та електроенергію.

Історія розробки інтелектуального дому почалася ще в середині 20-го сторіччя, але тільки нещодавно технологія «Інтернет Речей» досягла максимальної ефективності. Цьому сприяло створення голосового помічників Alexa від Amazon чи Аліса від Яндекс.

Основні виробники побутових пристроїв планують інтегрувати аудіо помічників у своє обладнання, щоб задовольняти потреби масового споживача, забезпечити максимальний комфорт мешканцям будови.

Система Розумний Будинок: основні компоненти

розумний дім цеКомплекс smart-home складається з великої кількості компонентів:
– центральний контролер (хаб), на якому знаходяться алгоритми роботи системи;
– термостати, датчики, що зчитують середовище оселі (деякі встановлюються навіть на цоколі будівлі);
– панель керування для активації, управління обладнанням;
– група підконтрольного обладнання: побутова техніка, розумні розетки, електрокрани, електрозамки, жалюзі на вікнах, автоматика розумного опалення, освітлення;
– елементи живлення: реле, запобіжники, акумулятори.

Коли система буде повністю встановлена, частиною неї стануть мобільні гаджети, ваш домашній комп’ютер. За допомогою програмного забезпечення це дозволить здійснювати дистанційне управління через Wi-Fi роутер або мережу GSM.

Базові можливості розумного будинку

При повній комплектації користувачам відкривається доступ до функцій:

1. Керування освітленням. Диференційоване налаштування яскравості ламп в різних кімнатах, а також у вуличних ліхтарях і на даху. Програма збереження електроенергії економить до 40% ресурсів. Це відбувається за рахунок автоматичної стабілізації напруги, увімкнення світла коли господар заходить до кімнати. Вікна мають жалюзі з електроприводами, що впустять денне світло в потрібну годину доби.

Система розумного дому обов’язково має сценарії аварійного, безперебійного живлення, імітації присутності хазяїв (охоронний режим).

2. Система аудіо- відеотехніки. Централізоване озвучування всіх приміщень (включно з підвалом) із індивідуальним рівнем гучності, голосовий зв’язок поміж кімнатами, єдина база даних мультимедійного контенту, автоматичне приглушення музики під час вхідних викликів телефоном або дзвінків у двері, відображення попереджувальних повідомлень датчиків на монітори телевізорів.

3. Домашній кінотеатр. Керування всіма елементами домашнього кінотеатру, створення макрокоманд для спеціальних функцій, автоматичне налаштування параметрів зображення. А завдяки інтеграції з комп’ютерною технікою ви зможете адмініструвати роботу всіх компонентів системи «Розумний дім» дистанційно, через мережу Internet, в тому числі швидко отримувати картинку з будь-якої відеокамери або читати електронні повідомлення з кожної сенсорної панелі на побутових приладах.

регуляція температури в будинку4. Регуляція температури. Автоматизація кондиціонування повітря створює ідеальний мікроклімат окремо для кожного приміщення. Клімат-контроль регулює оптимальний рівень вологості повітря у кожній кімнаті. Система розумного дому збере дані про погоду на вулиці і візуалізує на табло разом із прогнозами.
Збільшити температуру можна кількома способами: увімкнути розумну теплу підлогу або батареї опалення. Легко керувати озонуванням, іонізацією, фільтрацією, якщо встановлені відповідні кондиціонери.

5. Водопостачання. Автономне обслуговування прибудинкової території відбувається шляхом зрошення газонів, поливом квітів на присадибній ділянці, в залежності від інтенсивності опадів.
Керування роботою кранів допомагає виявити пошкоджені сегменти трубопроводу.
Очистка води у басейні проходить по закодованому сценарію. Але окремо треба згадати про управління супутниковим телебаченням, доступом по мережі Інтернет, передачею зображень з внутрішніх відеокамер на телевізори.

І це лише скорочений перелік можливостей розумного будинку.

Чи вигідно сьогодні купувати «Розумний будинок»?

Майте на увазі, що більш дешеві рішення не відносяться до повноцінних систем категорії Smart House. Наприклад, дистанційне управління через Інтернет кавоваркою, кондиціонерами або іншими «розумними речами» зі смартфону, можна розглядати лише як окремі компоненти такої системи, не більше того.

Повноцінний комплекс має охоплювати всі ті функції, які описані в статті вище.

Сьогодні популярні бренди пропонують високотехнологічні рішення на будь-який бюджет. Найбільш відомими виробниками в цій галузі є Xiaomi, Redmond, Schneider Electric, Gira, Crestron і Wulian.

Мінімальна ціна комплекту зі стандартними функціями складає 35$/кв.м., а якщо ви бажаєте отримати VIP-умови проживання, то вартість реалізації проекту сягатиме 350$/кв.м.

Сучасні технології виведуть ваш повсякденний побут на принципово новий рівень комфорту та безпеки.

Що таке розумний дім?

Розумний дім — автономна система побутових пристроїв, що повязані між собою та функціонують без участі людини. Власник може налаштувати функції smart home віддалено або централізовано через пульт-дисплей.

Скільки коштує “система розумний дім”?

Ціна на пристрої smart home:
Xiaomi Mi Smart Home Security Kit ➟1700 грн.
Комплект Orvibo Security Kit ➟ 3900 грн.
Стартовий комплект ➟ від 5699 грн.

З чого складається смарт будинок?

Основні елементи розумного будинку:
➟ модуль управління – централь;
➟ датчики освітленості, вологості, температури;
➟ датчики витоку води/газу;
➟ IP-камери, сирени;
➟ контролери автоматизації жалюзі;
➟ електрозамки, електрокрани.