Що таке GPS моніторинг транспорту?
GPS-моніторинг — це процес відслідковування рухомих об’єктів за допомогою радіоелектронних засобів та аналізу супутникових даних. Система GPS моніторингу складається із трекера та програмного забезпечення, що дозволяє визначити швидкість та розташування об’єкта на поверхні Землі. Встановити жучок для стеження можна на будь-який транспорт: особистий автомобіль, пасажирський транспорт, спецтехніку, вантажівку та морське судно.
Назва походить від американської Global Positioning System (Система Глобального Позиціювання), першої дієздатної розробки у цій галузі.
Супутниковий моніторинг транспорту призначений для спостереження за сухопутними і морськими перевезеннями. Це допомагає знизити витрати ресурсу компаніям перевізникам. Використовують GPS-моніторинг у галузі будівництва: система передає стан та цілісність спецтехніки, відміряє витрати пального.
Оскільки транспортні засоби використовуються у всіх галузях економіки, то вказані системи супутникового стеження мають необмежений застосунок, у тому числі на приватному автотранспорті.
Як виникла система gps моніторингу?
Розробка системи стеження за віддаленими рухомими об’єктами почалась наприкінці 50-х років минулого сторіччя. Ідея побудована на застосуванні доплерівського ефекту до сигналів, які випромінюють орбітальні супутники. Назва походить від американської Global Positioning System (Система Глобального Позиціювання), першої дієздатної розробки у цій галузі.
Знаючи точні координати певного місця на планеті, можна вирахувати відстань до супутника. Розв’язання зворотної задачі американськими вченими та військовиками призвело до виникнення у 1973 році проєкту під назвою Navstar.
Комерційний запуск цієї технології став можливим лише у кінці дев’яностих. Для підтримання дієздатності супутникового моніторингу на орбіті висотою 20,2 тис. км знаходиться 32 космічних апарати.
GPS-трекери, які встановлені на автомобілях, отримують навігаційні сигнали з орбітальних супутників, передають їх на спеціальний сервер для обробки. Там відбувається перетворення у зручний для користувача інтерфейс. Індивідуалізація кожного окремого пристрою моніторингу відбувається за допомогою SIM карти, як і в мобільних телефонах.
У яких галузях застосовують GPS-моніторинг?
Найпоширеніша галузь застосування супутникового моніторингу — автомобільні перевезення.
У логістиці спостереження та їх аналіз допомагають:
виконувати планування та додержання маршруту;
слідкувати за режимом водіння та виконанням ПДР;
уникати простоїв;
попереджувати розкрадання палива;
зберігати вантажі.
Комунальні служби громадяни відслідковують якість роботи перевізників на міських маршрутах посередництвом GPS моніторингу транспорту. Відомий приклад — система Dozor.
В охоронній галузі маячками оснащують автівки груп швидкого реагування; навігатори встановлюють на рухомі об’єкти охорони (спеціалізовану техніку, авто, яхти тощо) для запобігання викрадень, а при потребі, швидкого відстеження та повернення власнику.
У сільському господарстві GPS-трекери потрібні для:
- польового моніторингу при організації різних типів робіт;
- оптимізації витрат паливно-мастильних матеріалів;
- моніторингу посівів у режимі реального часу;
- контролю переміщення агротехніки;
- убезпечення від розкрадання майна.
У кожному конкретному випадку важливо правильно підібрати модель навігатора з певним набором функцій. Програмне забезпечення налаштовується під конкретні задачі.
Як GPS моніторинг транспорту допомагає підвищити рентабельність бізнесу?
Gps жучок економить паливо та викриває службові зловживання.
Власникам логістичних компаній доводиться стикатись із людською непорядністю, виявляючи водіїв, які наносять збитки. Злив пального, завищений розхід бензину, накрутки спідометра, користання автотранспортом компанії у власних цілях, махінації з вантажем – всі ці дії зменшують прибуток підприємства, збільшують знос техніки, підривають ділову репутацію.
Підключення моніторингу автотранспорту збільшує ККД автопарку шляхом оптимізації маршрутів і контролю за їх притриманням; економить пальне шляхом контролю зливу та наповнення бака; попереджує викрадення вантажів завдяки відстеженню моментів відкривання вантажного чи рефрижераторного відсіку.
Можна простежити всі особливості дороги на регулярних рейсах і дотримання швидкісного режиму водієм. Проаналізувавши цю інформацію, попередити виникнення аварійних ситуацій на складних ділянках шляху.
Відслідковування руху машин з будівельними матеріалами дозволить уникнути “лівих” рейсів і запобігти крадіжкам. У будь-якому бізнесі уникнути зайвих витрат – те саме, що заробити гроші. Ретельний моніторинг автотранспорту дозволяє зекономити від 15 до 30 % на різних етапах перевезення.
Монтаж gps трекеру на авто
Впровадженням системи gps моніторингу повинні займатись спеціалісти, оскільки сільськогосподарський транспорт та вантажівки мають конструктивні особливості механізмів. Потрібно знати точне місце встановлення GPS датчиків, грамотне під’єднання до живлення. Після монтажу пристрою відбувається тестування і пробна передача інформації на сервер.
Час від часу програми слід оновлювати або коригувати у зв’язку з виникненням нових потреб. Спеціалізована компанія, яка володіє необхідними знаннями та ресурсами, краще справляється з такими задачами.
Це процес відстежуваня рухомих об’єктів, їх швидкості та технічного стану за допомогою супутникових систем GPS моніторингу.
Система складається з GPS терміналу та програмного забезпечення.
Можливість контролю реальної витрати бензину.
Оптимізація маршруту та захист від угону.
Ідентифікація водія та доступ за паролем.
Розрахунок рентабельності використання транспорту.
Вартість встановлення під ключ для легкового авто у Львові ➜ від 2900 грн.
Контроль за витратами пального з датчиком палива ➜ від 7100 грн.
Пристрій контролю температури з установкою – ціна від 4650 грн.