fbpx

Захист майна від пограбування, залежить не тільки від наявності броньованих дверей. Надійний замок вхідних дверей зупинить щонайменші спроби проникнення до вашої оселі. Щоб обрати дійсно хороший дверний замок, пропонуємо ознайомитися з цією темою детальніше та дізнатися про особливості різних типів механізмів.

Це допоможе зважити переваги кожного механізм та правильно обрати свій.
Насамперед, зазначимо, що надійний замок для вхідних дверей — це механізм фурнітури для закриття металевих, дерев’яних дверей. Відкривання механізму замка здійснюється ключем, індивідуальної форми.

Замок для вхідних дверей має наступні якості:

 • міцність, здатність ціпко триматися за пази під інтенсивними навантаженнями (тиск, удари тощо);
 • зносостійкість та складність зламу замка відмичками, іншими інструментами;
 • довговічність: невразливість до іржавіння, агресивних хімічних речовин;
 • вартість — не занадто висока вартість покупки та обслуговування;
 • Головне завдання замка на дверях — максимально захистити оселю від спроби взлому. Тож не варто орієнтуватися на співвідношення ціни та якості. В нашому випадку краще трохи переплатити, зате встановити цей рубуж захисту, в надійності якого у вас не виникатиме жодних сумнівів. Наступним захисним компонентом стане сигналізація та відеонагляд.

  Основні види дверних замків

  За внутрішнім механізмом замки для вхідних дверей класифікуються на декілька груп.

  Ригельні (рейкові). Найпростіші замки, але водночас, за думкою багатьох експертів, найнадійніші. До їх плюсів можна включити невисоку ціну, міцність, можливість відкривати з внутрішньої сторони двері без використання ключів. Мінус — великий ключ, який не зручно носити з собою, а також складно дублювати, якщо загубити.

  Циліндрові. Такі запірні механізми найбільш популярні в наш час, бо вони є дуже надійними. А при наявності додаткового захисту подібні вироби можуть вважатися найкращим захистом вхідних дверей до приватного будинку.

  Сувальдні. За показниками надійності складають серйозну конкуренцію циліндровим. Головна перевага — так звані сувальди, спеціальні деталі, котрі виконують функцію блокування запірних ригелів. Не маючи «рідного» ключа подібні пристрої практично неможливо відкрити.

  Хрестоподібні. Ключ і щілина під нього виконані в формі хрестика. Мають типову проблему: відкриваються не тільки ключем, а і хрестовою викруткою разом з іншими допоміжними інструментами.

  Електромеханічні. Переважна більшість таких моделей є ригельними, але клямки в них замикаються та розблоковуються вмонтованим електроприводом. Для відкриття дверей знадобиться використати магнітну картку, спеціальний жетон, ввести код або подати команду з пульта контролю доступом.

  Електромагнітні. Відрізняються переважно лише тим, що рух засувів в них регулюється електричними магнітами. Головний недолік полягає в необхідності наявності постійного живлення для нормальної роботи. Коли напруга відсутня, пристрій автоматично розблоковується, в цілях забезпечення пожежної безпеки. Подібні замки добре встановлювати в комбінації з механічними, яким не потрібне безперервне енергопостачання.

  Кожен вид має свої сильні сторони. Краще встановлювати одразу декілька запірних засобів різних типів. Категорично не рекомендується використовувати дискові навісні моделі на житлових спорудах: їх просто зламати за допомогою звичайної фомки.

  Як обирати замок на двері?

  Потрібно відповідально підходити до вибору дверного замка, бо тут актуальним є висловлення: «Я не настільки багатий, щоб купувати дешеві речі». Заощадивши на замку, є ризик втратити цінне майно при пограбування оселі.
  Хоча, найкоштовніша модель не обов’язково є найкращою. Обираючи дверний замок, звертайте увагу на наступні моменти:

  Секретність. Розрізняють замки з високим, низьким, середнім рівнем секретності. Найпростіші мають 5 000 комбінацій личинок і не комплектуються броньованими пластинами. Досвідченому злодію не складно підібрати до них відмички. Середній рівень секретності — це вже до 1 000 000 комбінацій. А до найвищого класу належать унікальні вироби, що мають 4 000 000 комбінацій або більше.

  Тип кріплення фурнітури. За цим критерієм розрізняють накладні та врізні моделі. Накладні більше підходять до дерев’яних дверей. А ось двері зі сталі, в тому числі утеплені, треба оснащувати врізними аналогами. Якщо казати про вхідні двері дачного будинку, котрий ви рідко відвідуєте, то тут однозначно треба обирати саме врізну фурнітуру.

  Рівень безпеки. На ринку за цим показником розрізняють 4 класи замків. Перші 2 з них нескладно зламати не тільки професіональним «ведмежатникам», а і початківцям — за допомогою висверлювання. Домовласникам більш за все підходять вироби третього класу. Вони порівняно недорого коштують, при цьому є достатньо надійними. Але якщо ви зберігаєте у квартирі багато цінних речей, то краще придбати найдорожчі пристрої 4-го класу або замовити охорону квартири.

  Стосовно покупки електронної моделі — вирішувати вам. Якщо ви маєте надійні, захищені джерела безперебійного живлення, то електромагнітні або електромеханічні пристрої – на ваш вибір. Вони не мають щілини, тож зламати їх стандартними методами неможливо.

  Якому бренду надати перевагу?

  Найбільшою популярністю користуються італійські, німецькі, ізраїльські, швейцарські, турецькі, нідерландські та китайські торгіві марки. Найяскравіші представники ринку — компанії Kale Kilit, Abus, Cisa, MUL-T-LOCK, Abloy, Apecs.

  Вартість стартує приблизно від $5 і може сягати кількох тисяч доларів США. Дізнайтеся, як ще можна захистити свою оселю